Jednym z produktów dostępnych w naszej ofercie jest tzw. aceton pierwotny w opakowaniach 5l. Ten rozpuszczalnik techniczny nie zawiera zanieczyszczeń ani ewentualnych domieszek, które często występują w innych tego typu produktach. Dzięki swojej wysokiej jakości i klarowności składu znacznie szybciej odparowuje. Jest uważany również za idealną bazę do produkcji innych, bardziej złożonych rozpuszczalników.

Na czym polega działanie acetonu?

Aceton pierwotny jest organicznym związkiem chemicznym. Należąc do grupy ketonów, stanowi ich najprostszy keton alifatyczny. Dlatego też bez problemu miesza się on z innymi substancjami, wśród których wymienić można m.in. etery, etanole, wodę oraz inne ketony o niskiej masie cząsteczkowej.

Ten rozpuszczalnik techniczny, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywany jest zazwyczaj do rozpuszczania większości miękkich tworzyw sztucznych. Doskonale sprawdza się w usuwaniu lub rozrzedzaniu substancji takich jak farby, lakiery, tłuszcze i oleje. Nasz wysokiej jakości produkt bez trudu poradzi sobie nawet z taką substancją jak nagar silnikowy.

Produkt o wielu właściwościach

Aceton pierwotny dzięki swojemu natychmiastowemu działaniu oraz szybkiemu odparowywaniu wykorzystuje się również do odtłuszczania powierzchni przed klejeniem bądź ich późniejszym malowaniem. Gwarantuje to lepszą przyczepność nakładanych produktów. Wykorzystuje się go również do niwelowania zawilgocenia na powierzchniach, co również doskonale przygotowuje grunt pod nałożenie farby czy lakieru, tym samym przedłużając ich trwałość i zapewniając doskonały wygląd.

Dostosowane do Państwa potrzeb

Dzięki wygodnej 5l pojemności oferowanego przez nas acetonu pierwotnego doskonale sprawdzi się on zarówno osobom prywatnym, jak i firmom zużywającym ten produkt w większych ilościach. W profesjonalnym zastosowaniu wykorzystywany jest on również m.in.: w laboratoriach do mycia i suszenia szkła laboratoryjnego. Stanowi też niezwykle istotny element podczas sporządzania klejów celulozowych.

Aceton pierwotny jest wykorzystywany również w branży kosmetycznej np. w zmywaczu do paznokci. W związku tak z szerokim zastosowaniem tego rozpuszczalnika technicznego, jego obrót na większą skalę podlega w Polsce kontroli. Jednak przepisy nie ograniczają jego dostępności w handlu detalicznym, dzięki czemu w swojej ofercie gwarantujemy rozpuszczalnik techniczny w 5l pojemnikach. Produkt ten jest dostępny nie tylko w sklepie stacjonarnym, ale również w sprzedaży internetowej na portalu Allegro.

Przechowywanie acetonu

Należy pamiętać o właściwym przechowywaniu tego produktu — zaleca się trzymanie acetonu pierwotnego w szczelnie zamkniętych pojemnikach magazynowanych z dala od źródeł światła i ognia. Dodatkowo warto pamiętać, by umiejscowić ten rozpuszczalnik w pomieszczeniach suchych i chłodnych, najlepiej posiadających stałą temperaturę powietrza.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu!