W naszej ofercie znajdziecie Państwo również izopropanole, czyli organiczne związki chemiczne pochodzące z grupy tzw. alkoholi alifatycznych. To łagodne rozpuszczalniki znajdujące zastosowanie m.in. w przemyśle poligraficznym, a zwłaszcza w druku offsetowym.

Izopropanole — charakterystyka

Najczęściej produkt ten można spotkać pod nazwą alkoholu izopropylowego, nazywanego również IPA. Jego charakterystyczną cechą jest szybkie odparowywanie, a także odtłuszczanie i czyszczenie różnego rodzaju powierzchni. Wykorzystywany jest zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w warsztatach samochodowych, serwisach elektronicznych, miejscach produkcyjnych, a także w przemyśle kosmetycznym.

Dostępny w naszej ofercie alkohol izopropylowy można nabyć w 5l pojemnikach, które zapewnią wygodę zarówno podczas sporadycznego użytkowania, jak i do codziennych czynności w pracy, do których zaliczyć można m.in. detailing samochodowy. Środek ten stanowi niezwykle istotny element procesu upiększania i zabezpieczania samochodu, bowiem pozwala dokładnie oczyścić i odtłuścić powierzchnię przed nałożeniem wosku, bądź innych powłok ochronnych.

Środek wykorzystywany w wielu dziedzinach

Dużą popularność alkohol izopropylowy zyskał również w branżach elektronicznych i optycznych, bowiem dzięki swoim właściwościom chemicznym nie powoduje uszkodzeń delikatnych elementów, a co więcej doskonale usuwa kurz i pozostałe zanieczyszczenia. Dzięki swojemu szybkiemu odparowywaniu IPA pozwala szybko zmontować części bez konieczności długiego procesu ich osuszania.

Jeden produkt, wiele zastosowań

IPA znajduje również zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Wykorzystywany jest on m.in. w kremach, żelach pod prysznic, czy farbach do włosów jako rozpuszczalnik substancji. Jego niewielkie ilości widoczne w składach kosmetyków nadają produktom odpowiednią konsystencję, a także wspomagają działanie niektórych składników czyszczących.

Warto wspomnieć, że alkohol izopropylowy posiada również właściwości odkażające. Doskonale pozbywa się wirusów, bakterii czy innych mikrobów. Dzięki oczyszczaniu przedmiotów codziennego użytku np. telefonów, czy myszek komputerowych sprawiamy, że nasze otoczenie staje się wolne od brudu i chorób. IPA jest wykorzystywany również jako składnik żeli antybakteryjnych i dezynfekujących. Jednak przed podaniem tego produktu w mocnym stężeniu bezpośrednio na skórę zaleca się jego wcześniejsze rozcieńczenie, gdyż może powodować on nadmierne wysuszenie naskórka.

Jeśli chcą Państwo nabyć wysokiej jakości alkohol izopropylowy, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej lub zapoznania się z ofertą dostępną na portalu Allegro!