Mając świadomość, że chemia ma zastosowanie w niemalże każdej dziedzinie życia, kierujemy swoją ofertę do pracowników wielu dziedzin — w tym do zakładów poligraficznych, które wykorzystując różnorakie techniki druku, potrzebują środków idealnie dopasowanych do ich aktualnych potrzeb. Nasza firma oferuje szeroką gamę rozpuszczalników poligraficznych — serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Rozpuszczalniki poligraficzne — zastosowanie

Rozpuszczalniki poligraficzne są niezbędnym produktem do prawidłowego czyszczenia m.in. sit w metodzie sitodruku. Dzięki ich zastosowaniu w okach sita nie zastyga farba, co przekłada się na lepszą jakość wydruków. Jednak rodzaj rozpuszczalnika powinien zostać odpowiednio dobrany do aktualnie używanego rodzaju farby. Np. do farb UV lub PCV będą stosowane inne rozpuszczalniki poligraficzne niż w przypadku pozostałych farb.

Doskonale wiemy, jak ważne jest prawidłowe dbanie o sprzęt i jego późniejsza konserwacja, dlatego szeroka gama naszych produktów idealnie sprawdzi się w zakładach poligraficznych. Przy użyciu naszych produktów będziecie mieć Państwo pewność, że narzędzia pracy będą służyć przez długi czasu w niepogorszonym stanie. Dzięki regularnemu stosowaniu odpowiednich technik czyszczenia sprzęt zostanie doskonale zachowany przez długie lata!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze produktu?

Rozpuszczalniki stanowią bardzo ważny składnik wielu rodzajów farb wykorzystywanych w przemyśle poligraficznym. Warto wiedzieć, że w farbach rozpuszczalnikowych znajduje się nawet do 45% rozpuszczalników. Stanowią one istotny element składu chemicznego, który w zależności od mieszanki zapewnia szybkie schnięcie farby, lub też wygładza jej powierzchnię. Innym typem farb są tzw. High-Solid, które ten element swojego składu wykorzystują do osiągnięcia perfekcyjnej lepkości oraz zoptymalizowanej płynności. Farby wodne zaś wykorzystują rozpuszczalnik w składzie jako element pomocniczy, bowiem zazwyczaj nie przekracza on 14%.

Wybierając rozpuszczalnik poligraficzny, warto również wcześniej określić jego sposób aplikacji — czy będzie on ręczny, czy automatyczny, a może posłuży on do mycia wałków bądź też innych elementów maszyn?

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

W swojej ofercie posiadamy m.in.:

  • NITRO — czyli wysokiej jakości rozpuszczalnik mający szerokie zastosowanie. Doskonale rozpuszcza lakiery oraz farby nitrocelulozowe. Doskonale nadaje się również do czyszczenia powierzchni zabrudzonych przypadkowo podczas malowania.
  • BENZYNĘ EKSTRAKCYJNĄ — uniwersalny rozpuszczalnik i rozcieńczalnik składający się z mieszaniny lekkich rozcieńczonych węglowodorów. Będąc pochodną benzyny, posiada wysokie właściwości lotne. Doskonale nadaje się do usuwania plam i różnego rodzaju zabrudzeń. Rozpuszcza farby i lakiery, a także doskonale odtłuszcza powierzchnie.
  • OCTAN ETYLU — niezwykle efektywny rozpuszczalnik organiczny, cechujący się jednak słabą rozpuszczalnością w wodzie. Tym, co znacząco odróżnia go od pozostałych rozpuszczalników, jest przyjemny, owocowy zapach. Stosowany jest jako rozpuszczalnik farb i lakierów, a w przemyśle poligraficznym często wykorzystywany jest w druku fleksograficznym.
  • IZOPROPANOL — łagodny rozpuszczalnik pochodzenia organicznego, który znajduje szeroki zastosowanie w druku offsetowym i poligrafii.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych rozpuszczalników poligraficznych! W razie wątpliwości, służymy pomocą!