Dzięki zastosowaniu rozpuszczalników można z łatwością rozpuszczać lub rozcieńczać inne substancje ciekłe, lotne lub stałe tworząc w ten sposób różnego rodzaju roztwory. W zależności od przeznaczenia różnią się one od siebie składem chemicznym i specyfiką zastosowania. Rozpuszczalniki 5l to popularne produkty wykorzystywane do wszelkiego rodzaju prac z zastosowaniem chemii — serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Rozpuszczalnik uniwersalny Solvent Universal — charakterystyka

Rozpuszczalnik uniwersalny Solvent Universal to powszechnie stosowany rodzaj rozpuszczalnika, wykorzystywany przez ekspertów z wielu dziedzin. Ze wszystkich produktów tego typu, posiada on najbardziej rozbudowany skład chemiczny — łączy w sobie cechy specjalistycznych rozpuszczalników, dzięki czemu z powodzeniem zastępuje każdy z nich. Jego zastosowanie obejmuje zdecydowaną większość wyrobów rozpuszczalnikowych, np. w warsztatach, zakładach przemysłowych, a także podczas różnego rodzaju prac malarskich, porządkowych czy lakierniczych.

O ile rozpuszczalniki dedykowane wykorzystywane są w ściśle określonych sytuacjach, to rozpuszczalnik uniwersalny 5l ma najbardziej rozległy obszar zastosowania, co czyni z niego produkt uniwersalny, który warto mieć pod ręką niezależnie od charakteru wykonywanej pracy.

Do jakiego typu substancji stosować rozpuszczalnik uniwersalny?

Rozpuszczalnik uniwersalny można stosować m.in. do rozcieńczania substancji takich jak:

  • Lakiery — Lakiery Ftalowe, olejne i asfaltowe, samochodowe. Solvent Universal znajduje również zastosowanie dla lakierobejcy wodnej wykorzystywanej głównie do ochrony elementów drewnianych.
  • Farby — Wszelkiego rodzaju farby ftalowe, poliwinylowe, epoksydowe, nitrocelulozowe, a także chemoutwardzalne i chlorokauczukowe.
  • Kleje — Warstwy różnych klejów (w tym błyskawicznych) na powierzchniach, ubraniach, narzędziach.
  • Tłuszcze — Odtłuszczanie metalowych narzędzi, elementów i powierzchni

Na co uważać podczas korzystania z rozpuszczalnika uniwersalnego?

Korzystając z rozpuszczalników, należy pamiętać, że są to substancje chemiczne, których zastosowanie bez zachowania odpowiednich środków ostrożności może spowodować uszczerbek na zdrowiu. Przed użyciem rozpuszczalnika uniwersalnego powinno się założyć maseczkę ochronną, by uchronić się przed szkodliwymi oparami. Innym rozwiązaniem może być także praca na wolnym powietrzu lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Produkt nie powinien mieć bezpośredniego kontaktu ze skórą. Używając go, należy zwracać szczególną uwagę na ochronę ust i oczu, gdyż kontakt tych części ciała z substancją może mieć opłakane skutki. Solvent Universal jak większość rozpuszczalników jest też produktem łatwopalnym, więc trzymanie go z dala od potencjalnych źródeł ognia musi być priorytetem zarówno podczas jego użycia, jak i składowania.

Rozpuszczalnik uniwersalny 5l jest w stanie zastąpić niemal każdy inny rodzaj rozpuszczalnika. Skuteczność, wszechstronność i niska cena powodują, że jest on niezwykle często wybierany przez Klientów.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu!