Benzyna ekstrakcyjna to popularny na rynku środek wykorzystywany m.in. w malarstwie, budownictwie, mechanice, a także w pralniach, garbarniach oraz do produkcji klejów. Uznaje się, że dzięki wykorzystaniu tego produktu można bez problemu usunąć największe zabrudzenia. W naszym sklepie znajdą Państwo najwyższej jakości benzynę ekstrakcyjną — serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Czym charakteryzuje się benzyna ekstrakcyjna?

Benzyna ekstrakcyjna jest mieszanką lekkich, rozcieńczonych węglowodorów. Stanowi pochodną benzyny paliwowej o niskiej wartości oktanów. Nazywana też bywa czasem eterem naftowym (przy czym należy pamiętać, że nie jest ona eterem w prawidłowym tego słowa znaczeniu) lub lekką benzyną. Nazwy te odnoszą się do wysokiej właściwości lotnej tego produktu — innymi słowy szybkiego odparowywania.

Kiedy stosować benzynę ekstrakcyjną?

Jednym z głównych zastosowań benzyny ekstrakcyjnej jest usuwanie różnego rodzaju zabrudzeń. Doskonale sprawdza się zarówno w gospodarstwie domowym, jak i w różnego rodzaju warsztatach, czy na budowach, bowiem dzięki swojej niesamowitej skuteczności usuwa plamy oraz pozostałości z różnego rodzaju tłuszczy, wosków, farb, lakierów, a nawet smoły!

Co więcej, produkt ten wykorzystywany jest także jako rozpuszczalnik zaschniętych farb, czy lakierów, dlatego można spotkać się z nazwą rozpuszczalnika ekstrakcyjnego, bądź rozcieńczalnika ekstrakcyjnego. Nie bez powodu — benzyna ekstrakcyjna doskonale sprawdza się do rozcieńczania różnych substancji, zwłaszcza wymienionych już farb i różnego rodzaju lakierów w tym: taflowych, olejnych czy asfaltowych.

Zalecenia

Pomimo że benzyna ekstrakcyjna posiada zarówno właściwości rozcieńczające, jak i rozpuszczające nie oznacza, że każdy rozpuszczalnik będzie nadawał się do rozrzedzenia innych produktów. Dlatego jeśli nie jesteśmy pewni, jaki produkt wybrać do naszych potrzeb zawsze warto wybrać lekką benzynę, która dzięki swojemu uniwersalnemu zastosowaniu idealnie sprosta każdym potrzebom. Produkt ten idealnie nadaje się do stosowania na różnego rodzaju powierzchnie, wśród których wymienić można m.in.: stalowe (ocynkowanie, surowe i nierdzewne), aluminiowe, powłoki malarskie, tworzywa sztuczne, podkłady, czy szpachlówki poliestrowe.

Przypominamy również, że benzyna ekstrakcyjna to łatwopalny związek chemiczny, którego połknięcie lub przedostanie się przez drogi oddechowe, może grozić silnym uszczerbkiem na zdrowiu, a nawet śmiercią! Nie zaleca się również bezpośrednich kontaktów ze skórą, bowiem jest to produkt silnie wysuszający. Należy używać go z rozwagą, a samą benzynę przechowywać z dala od dzieci w oryginalnym, zamkniętym opakowaniu. Najlepiej umieścić produkt w suchym pomieszczeniu z dala od źródeł światła i ognia.

Zaufajcie profesjonalistom!

Posiadając wieloletnie doświadczenie w branży chemicznej, mamy świadomość, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie produktów, by funkcjonalnie służyły w każdych warunkach. Oferujemy Państwu benzynę ekstrakcyjną w 5l pojemnikach, które zapewniają nie tylko wygodę użytkowania, ale również stanowią optymalną wielkość zarówno do użytku domowego, jak i przemysłowego.